Bremont Supermarine 300M Green Automatic – SM40-ND-SS-GN-B
SKU: 001-545-11721
BRE-SM40-ND-SS-GN-B
/
Request More Information
Band Bracelet
Band Material Stainless Steel
Caliber 11 1/2" BE-92AO
Case Material Stainless Steel
Case Size 40mm
Case Thickness 12mm
Caseback Closed
Clasp Folding
Collection Supermarine
Collection 2 300M
Crystal Sapphire Crystal
Dial Green
Function Hours-Minutes-Seconds
Gender Men's
Lug Width 20mm
Lug-to-Lug 49mm